Treeningud

Bodybalance

bodybalance

Mis on Bodybalance? Bodybalance on keha ja meele treening, millesse on põimitud elemente klassikalisest joogast, tai chist ja ka pilatesest. Tegu on konsepttunniga, mille lõi Uus-Meremaa fitness-pereettevõte LesMills. Kuigi Bodybalance’is on esindatud paljud jooga elemendid, erinevad need treeningud siiski üsna suurel määral. Jooga võib tunduda ühtlane, voolav ja sujuv, ent Bodybalance pakub värskust just eri stiilide kombineerimisega, on olemuselt veidi energilisem ja tempokam. Tund hõlmab endas kümmet eri lugu, igaühel on rõhuasetus millelgi uuel: töötatakse läbi nii jalgade tugevus, tasakaaluoskus, kerelihaste tugevus; tunni teine pool keskendub puusade avamisele, kerepainutustele ja erinevatele venitustele: väga oluline just istuva elu- ja tööstiiliga inimestele. Ilmselt kõige magusam osa on trenni viimased 10 minutit, meditatsioon, mis on paljudele kogu trenni kõige raskem hetk, sest kuigi füüsiline keha puhkab, saab mõnusa treeningu hoopiski meel ja ajutegevus. Bodybalance’i boonuseks on treeningut saatvad populaarsed ja mõnusad laulud, mis loovad imeliselt positiivse meeleolu.

Trennis osalejail on võimalus üht kava harjutada umbes 3 kuud, siis see vahetub ning LesMills koolitab kõikide konsepttundide treenerid uue kava jaoks välja. Kolm kuud on täpselt paras aeg, et kõik keerulisemad pähklid katki hammustada ja iseenda arengut näha.

Hästi oluline roll kogu trenni vältel on hingamine. Tihtipeale kipume selle lihtsa tegevuse ära unustama, eriti just trenni tehes. Kõik harjutused saavad oma jõu korrektsest hingamisest. Alguses võib hingamise harjutamine tunduda veider, isegi raske, ent õige pea tuleb sujuv rütm juba loomulikult.

Treening on sobilik absoluutselt kõigile, vanusest, soost ja treenituse tasemest ning kogemusest hoolimata. Suurepärane viis praeguse musta ja pimeda sügisstressi vastu võitlemiseks.

Treeningud toimuvad:

  • Tamsalus teisipäeval ja neljapäeval kell 17:25
  • Tapal kolmapäeviti kell 18:00

Huvi korral uuri infot treeningute kohta kriste.lauk@gmail.com või +37255673825