facebook Instagram

Sügisstressi maandav Bodybalance sobib igaühele

bodybalance

Tamsalu Spordikompleksis ja nüüd ka Tapa spordikeskuses on võimalik igal teisipäeva õhtul liituda Bodybalance’i imelise maailmaga. Kui soovid maandada pingeid, võidelda depressiooniga, parandada oma rühti, painduvust, tasakaalu, füüsilist vormi ning ihkad tugevaid kerelihased, siis on see treening mõeldud just Sulle!

Mis on Bodybalance? Peen nimi peidab endas tegelikult üsnagi lihtsat sisu ning paljudele on see kindlasti oma stiililt tuttav: kogu treeningu ülesehitus on sarnane klassikalisele joogale, ent peidab endas palju rohkem eri elemente. Bodybalance on konsepttund, mille lõi Uus-Meremaa fitness-pereettevõte LesMills. Lisaks Bodybalance’ile on võimalik Eesti suuremates spordiklubides proovida ka jõutreeningut Bodypumpi, kõrge intensiivsusega aeroobikatrenni Bodyattacki ning kick-boxi elementidega Bodycombatit.

bodybalanceBodybalance ja vinyasa jooga on siiski üsna erinevad: kui jooga võib tunduda ühtlane, voolav ja sujuv, vaat et isegi sinna rahulikuma ja kergema trenni suunda kalduv, siis Bodybalance pakub värskust just eri stiilide kombineerimisega, on olemuselt palju energilisem ja tempokam. Tund hõlmab endas kümmet eri lugu, igaühel on rõhuasetus millelgi uuel. Treening saab alguse tai chi soojendusest, kus keha valmistatakse ette tulevaseks tunniks: sooja saavad kerelihased, tähelepanu juhitakse tasakaalupunktidele, hingamine muutub selgemaks, jalad valmistatakse ette suuremateks väljakutseteks. Seejärel ootab ees sujuv klassikaline vinyasa jooga, saades hoogu, et tõsta intensiivsust power-jooga näol, kus proovile pannakse jalgade tugevus sõdalaste asenditega. Edasi naastakse tai chi juurde, tempo läheb aeglasemaks, ent üldse mitte kergemaks: tasakaalulugu on paljudele ilmselt eriti just päris alguses üks väljakutsuvamaid, kus keha ja meel pole veel harjunud koostööd tegema. Võin garanteerida, et pidev harjutamine teeb meistriks! Oma tundides näen, kuidas osalised nädalast nädalasse pikki asendeid palju kauem ja graatsilisemalt hoida suudavad.

Seejärel ootab ees päris kõva pähkel: puusade ja jalgade avamine ja venitused. Siin just palju rahmeldamist pole, ent on näha, et just vanemas eas inimesed ja sugugi mitte iga päev intensiivselt trenni tegevad osalised on äärmiselt painduvad, samas kui noored trennihaid võivad siin jänni jääda.

Tunni keskel seisab ees katsumus kõigile: järgmised kaks pilatese lugu annavad võimaluse proovile panna kogu oma kerelihaste ala. Suvi pole enam kaugel ja pilates annab suurepärase alustala, et kõht kenasti trimmi saada. Tulemuste nimel tuleb vaeva näha ja tagasiside põhjal tean, et pilatese osa on paljude lemmik. Õnneks on võimalik teha iga harjutus kergema ja raskema variatsiooniga, nii et kindlasti on need jõukohased kõigile.

Pilatesega saabki läbi peamine tööosa ning aeg on rahulikumateks kere- ja lülisambapööreteks, jalgade venitusteks ja üleüldise painduvuse proovilepanekuks.

Ilmselt kõige magusam osa on trenni viimased 10 minutit, meditatsioon. Tegelikult on see paljudele kogu trenni kõige raskem hetk, sest siin ei tee me absoluutselt mitte midagi. Siin tajub inimene oma keha ja meele stressiseisundit ning kui kaugele on ta seilanud iseenda sisemusest ja olemusest. Selle 10 minuti jooksul on peamine eesmärk saada kontakti keha ja meelega, hüljates seejuures kõik mõtted ja pinged. Ideaalses staadiumis suudab inimene langeda sügavasse meditatsiooni, kus ollakse täiesti vaba igasugustest kammitsatest. Siin proovi luua kontakt enda sisemise chiga, unustada aja abstrakt, tulevik ja minevik, olla vaid selles samas hetkes ja ruumis, ainsas reaalsuses, mis eksisteerib. Just selle ideega sõbraks saamine ja enese leidmise harjutamine võib tunnist tundi muuta inimese ellusuhtumist 180 kraadi võrra.

bodybalanceTund möödub kiiresti. Treenerina olen iga kord pärast pilatese osa lõppedes hämmingus, et kuidas ometi on aeg lennanud juba siia, venitusosani. Bodybalance’i boonuseks on treeningut saatvad populaarsed ja mõnusad laulud, mis loovad imeliselt positiivse meeleolu, kusjuures iga laul peegeldab ideaalselt vastava loo asendeid ja eesmärki.

Trennis osalejail on võimalus üht kava harjutada umbes 3 kuud, siis see vahetub ning LesMills koolitab kõikide konsepttundide treenerid uue kava jaoks välja. Kolm kuud on täpselt paras aeg, et kõik keerulisemad pähklid katki hammustada ja iseenda arengut näha.

Hästi oluline roll kogu trenni vältel on hingamine. Rõhutan seda alati, et tuleb hingata, sest tihtipeale kipume selle lihtsa tegevuse ära unustama, eriti just trenni tehes. Kõik harjutused saavad oma jõu korrektsest hingamisest. Alguses võib hingamise harjutamine tunduda veider, isegi raske, ent õige pea tuleb sujuv rütm juba loomulikult.

Julgustan kõiki, nii noori kui vanu, mehi kui naisi, trennihaisid kui ka algajaid tulla ja proovida: garanteerin, et praeguse musta ja pimeda sügisstressi vastu on Bodybalance imeline ja efektiivne salarelv.

Kriste Lauk
Bodybalance treener

Tegi Webolution