Treeningud

Saalihoki

Saalihoki on siseruumides mängitav meeskondlik sportmäng. Saalihoki mängimisega on lihtne algust teha, see ei nõua kõrgemal tasemel kallist või keerulist varustust. Mängukepp ja pall on kerged, mistõttu on nende käsitsemist kerge õppida. Liikumine platsil toimub saalihokis joostes ja on sarnane korvpallile. Mäng iseenesest on turvaline, sest kehakontakt on keelatud. Seetõttu on saalihoki suurepärane mäng ka lastele ja segavõistkondadele.

allikas: Saalihoki algõpetus, Tallinn 2005

Treeningud toimuvad Jänedal ja Tamsalus vastavalt tunniplaanile
Kõik huvilised on trenni oodatud!

Loe saalihokist lähemalt

Eesti keeles on ehk nimetus “hoki” pisut eksitav. Mujal maailmas on spordiala nimi saalibändi. Hokiga on sarnasus pigem visuaalne (kepid, väljak).
Jäähokist tuntud üliintensiivne füüsiline kontant ei kuulu üldjuhul saalihoki juurde, mistõttu sobib see ala suurepäraselt nii poistele kui tüdrukutele. Saalihoki on üsna uus spordiala, mis kogub maailmas jõudsalt populaarsust. Just seetõttu pakub saalihoki rohkelt võimalusi sportlikuks eneseteostuseks ja miks mitte ka tipptasemel harrastamiseks. Ka väikesest Tapa vallast on sirgunud sportlasi, kes on kuulunud Eesti koondisesse, mänginud Maailma Meistri võistluste finaalturniiridel, saanud riigisiseseid tunnustusi, mänginud tugevates välisliigades jne.
Saalihoki on ainus pallimänguala, milles on Tapa valda toodud Eesti Meistri tiitel täiskasvanute arvestuses – 2009. aastal Jäneda naiskond treener Juhan Tomingas’e juhendamisel.

Trennides on olulisel kohal nii üldfüüsiline vorm kui ka saalihokiks vajalikud tehnilised oskused. Samuti arendatakse noortes sportlastes meeskonnamängu oskusi ja juurutatakse “ausa mängu” põhimõtteid.

Võistkonna ala harrastades saadakse sõbrad kogu eluks.

Treenerid

Grete Kruusmann

E-post: grete14@hot.ee
Tel: +372 5308 4735

Juhan Tomingas

E-post: juhantomingas@hotmail.com
Tel: +372 5661 4378