facebook Instagram

Tapa vallas jagub kõigile huvilistele suusatamise ja uisutamise rõõmu

Suusatada saab Tapa vallas mitmes kohas.

Tamsalus on valgustatud rada, mis on 3,7km (kuni kella 21 00-ni). Pikk ring on 8,9km, väiksem ring 4,5km. Kelgutada saab nt. EPT mäe otsas.
Täpsem info: Tamsalu Terviserajad.

Tapa linnas, Männikumäe terviseradade pikkusteks on 2,5km (valgustatud ring, kuni 21.00), suur ring 4km. Lisaks saab Tapa linnas suusatada Rotimetsas, 3,5km pikkusel matkarajal, linna staadionil ja Tapa Gümnaasiumi ees pargis. Samuti ona tublid vabatahtlikud võimaldanud ka inimestele liikumisvõimaluse suuskadel Rutkaste matkarajal. Männikumägi on teadupärast ka üks meelispaikadest kelgutajatele.
Täpsem info radade kohta: Tapa Männikumäe terviserada ja Rutkaste matkarada.

Lehtse keskuses, on samuti väike rada, mis tehtud lastele, kuid seda saavad kasutada soovi korral kõik. Samuti saab suusatada Jänedal 1,2 km valgustatud rajal ja ligi 10 km Presidenidrajal. Täpsem info: Jäneda terviserada.

Uisutada saab Uudekülas ja Tapal. Tapal on ca 15×30 väljak Tapa Gümnaasiumi mänguväljakul, kus saab uisutada ja soovi korral ka hokit mängida. Tegemisel on graafik, et huvilised kenasti jääle ära paigutada (selle paneme koha peale ülesse, valla kodulehel, veebilehel jne). Uisuväljak on avatud kogu aeg, koolitundide ajal kasutab seda kool, lähiajal püütakse väljak ka valgustada. Uisulaenutust ei ole, kuid väljaku kasutamine on tasuta. Uudekülas on ca 30×60 m väljak, avatud E-R 14.00-19.00 ja L-P 12.00-19.00. Liuvälja kasutusrent Uudekülas: kuni 7.a tasuta, 7-14 a on 1 eurot, 15-19 on 2 eurot ja täiskasvanutele 3 eurot. Uisulaenutus tasuta.

Kuna spordikeskuse siseruumides on kasutuspiirangud ja need kestavad edasi ilmselt veel nädalaid, samas on korralik talv saabunud, ongi paras minna õue suusatama ja uisutama. Radu aeg-ajalt uuendatakse uute luemsadude korral, uisuväljadel silutakse jääd, palume selles osas olla mõistvad ja kannatlikud, sest iga toimetus võtab alati aega.

Head talirõõmude nautimist kõigile ja püsigem terved !

 

Indrek Jurtšenko
kultuurispetsialist

Tegi Webolution