facebook Instagram

Suusatamisest Tapa Spordikoolis

Selle aasta talv on olnud imeliselt lumerohke ja see rõõmustab kõikki suusasõpru. Harjutada oleme saanud korralikult, isegi vaatamata erinevatele piirangutele ja nõuetele. Suusarajad on hooldatud ja avatud ning kõigil on olnud võimalus õuesporti nautida.

Tapa Valla Spordikooli suusaeriala õpilased avasid juba eelmise aasta lõpus uue suusahooaja ja käima läks vabariiklik Alexela noortesari.

Tänaseks on peetud 3 etappi: Haanjas, Valgehobusemäel ja Otepääl ning medaleid on koju toonud N13 vanuseklassis 3 esikohta Anett Liisa Parts ja M13 vanuseklassis 3 teist kohta Artur Hallik. Lisaks on sarjas osalenud kokku 12 erinevat õpilast. Kuna 4. etapp toimub Tamsalus 27. veebruaril, siis kindlasti saavad oma kogemuse suurvõistlusel kirja ka enamus Spordikooli suusaõpilasi.

Aasta alguses toimunud Eesti Meistrivõistlustel saavutas Audentese Spordikoolis õppiv Frode Hallik M20 vanuseklassis 8. koha sprindis.

Eesti Noorte Meistrivõistlustel on peetud juba mitu etappi. Mammastes esines edukalt nooremasse vanusegruppi kuuluv Anett Liisa Parts, kes oli N16 sprindis 8. ja Kaorlina Alt 13.  Seal samas sõidetud 5 km klassikadistantsil N16 vanuses kuulus Partsile 5. koht. N18 vanuses võistelnud, samuti Audentese Spordikoolis õppiv, Maria Liis Alt oli 5 km distantsil 7.
Otepääl toimunud 5 km uisudistantsidel saavutas N16 vanuses Parts tubli 4. koha, Karolina Alt 17, Angelina Alt 21. ja Marit Võhma 22.

Lisaks osaletakse usinalt ka Tamsalu Suusatalvel ja maakonnas toimuval Lääne-Virumaa Suusasarjal, kus on veel mõned etapid tulemas, näiteks ka 03.03. Männikumäe etapp.

Samuti läheme Tapa valla võistkonnana osalema  4.-5. märts toimuvatele Eestimaa Talimängudele.

Naudime Eestimaa talve ja suusatamist!

Kaili Ots
Tapa Valla Spoprdikool /Tamsalu AO SUKL treener