facebook Instagram

Alexela noorte suusasarja IV etapp (suusakross) toimus Tamsalus terviseradadel

Frode Hallik

Tapa Valla Spordikeskusel oli rõõm võõrustada noori spordisõpru 27.02 toimunud Alexela noorte suusasarja IV etapil Tamsalus. Seekord oli kavas suusakross.

Mis on suusakross?

Suusakross on murdmaasuusa ala, mis koosneb tavaliselt 1-2 kilomeetrisest ringist, mille käigus peab suusataja läbima ja ületama erinevaid takistusi. Olenevalt rajast võib suusakross sisaldada näiteks tagurpidi või ühel jalal sõitmist, füüsiliste takistuste ületamist, slaalomit, küngaslaskumisi, järske kurve, hüppeid ja muud. Suusakross võib toimuda nii eraldi- kui ka ühisstardist. Murdmaasuuskadel suusakross pole veel olümpiamängude ega FISi MK-sarja osa. Tuntuim võistlusformaat on Red Bull Nordix, kus saavutas omal ajal rahvusvaheliselt kõrgeid kohti ka endine tippsuusataja Peeter Kümmel.

Võistlus oli kajastatud ka otseülekandena Delfi TV-s, kommentaatoriteks olid Vahur Teppan ja Margus Ader. Kellel soov võib vaadata võistlust järgi.

Järelevaatamine
Pildigalerii: Eesti Suusaliit Flickr

Kokku said finishi aja kirja 289 noort suusatajat, nende seas meie kohalikud AO suusaklubi suusatajad:

M11
20. Sten Ots
38. Jasper Hein
39. Mikk Mehis Tammeleht
41. Marten Pärna

N11
19. Kristella Rand

M12
22. Roland Tammeleht Kris
23. Markus Pärna

M13
2. Artur Hallik

N13
2. Liisa Anett Parts
11. Marit Võhma

N14
12. Jane Sumre

M20
1. Frode Hallik

Suur tänu kõikidele vabatahtlikele, Tamsalu AO suusaklubi meeskonnale, Tapa Valla Spordikeskuse töötajatele ning Tapa vallale. Lisaks täname Tamsalu etapi sponsorit Ramirent.

Fotod: Eesti Suusaliit Flickr

Tegi Webolution