facebook Instagram

Talvine elamus garanteeritud

Tamsalu terviserajad 2021 talv

Lumi on ju seiklus omaette ja ainuüksi peale pikka jalutuskäiku väike talvine piknik kodulähedaseslumises härmas metsas keset valget vaikust või keset linnakeskust lumehunnikus kelkudega müttavad lapsed on ehedad näited talvevõludest.

Hea aeg on jagada infot, kus asuvad Tapa vallas kõige mõnusamad suusarajad ja lihtsalt matkamise võimalused, kus koos pere või sõpradega sporti teha ja lustida. Pakub ju ainuüksi kaunis talvevaade suusatades või kõndides keset loodust tõelist naudingut. Füüsilisest pingutusest rääkimata!

Tamsalu:

Tamsalu Terviserada asub Tamsalu Spordikompleksi vahetus läheduses.

Spordisõbrad saavad valida kolme eri raja vahel. Terviserajal on raskema reljeefiga ringid, nimetusega – Terviserada. Kergema reljeefiga – matkarada. Trimmirada – on mõeldud talvel kõndijatele (kus saavad sõita ka suusatajad).

Tamsalus on võimalik sõita kuni 9km pikkune ring. Pimedal ajal on võimalus suusatada 3,7 km pikkusel valgustatud ringil E-P kuni kella 21.00. Valminud on ka 1,2 km pikkune asfalteeritud rullirada.

Tamsalus Spordikompleksist on võimalik rentida suusakomplekte:

  • Komplekti laenutus (suusad, kepid, saapad), hind 10€/ 2h, iga järgnev tund 2€
  • Suusad 5€/ 2h, iga järgnev tund 2€
  • Saapad 5€/ 2h, iga järgnev tund 2€
  • Kepid 5€/ 2h, iga järgnev tund 2€
tamsalu terviserada talvel
Tamsalu terviserajad 2021 talv

Tapa:

Tapa Männikumäe terviseradade pikkusteks on 2,5km valgustatud ring, mis on valgustatud E-P kuni kella 21:00. Suurem ring on 4 km pikkune.

Männikumäe rajad on pigem reljeefsemad ning raskemini läbitavad.

Lisaks männikumäele on võimalik Tapal suusatada endises Roti metsas, kus rada kulgeb laugema maapinna peal ning tõuse ja laskumisi on vähem. Lisaks saab Tapa Võidu pst. lõpust alguse Rutkaste matkarada, kus on võimalik lisaks matkamisele ka suusatada. Kes aga metsavahel suusatada ei soovi, siis suusatamiseks on ring sisse tehtud ka Tapa linnastaadionile.

Tapa Männikumäe suusarada
Tapa Männikumäe suusarada

Jäneda Presidendi matkarada:

Presidendi matkarada/suusarada on 10 km pikkune Aegviidust algav, läbi Nelijärve Jänedale kulgev metsarada Lääne-Virumaal. Seega rada justkui lõpeb Jänedal, kuid rajal on võimalik matkata/suusatada ka vastupidises suunas.

Presidendirada
Presidendirada
Tegi Webolution